”آلو
یکشنبه , تیر 23 1398
خانه / آلو نیشابور / صادرات آلو نیشابور بخارایی به پاکستان

صادرات آلو نیشابور بخارایی به پاکستان

صادرات آلو نیشابور بخارایی به پاکستان یکی از راه های درآمد امروزه بسیاری از اصناف میوه و تره بار و بیشتر خشکباری شده است. آیا می دانید هر ساله بیش از ۵۰ هزار تن آلو بخارا از شهرستان نیشابور به بازارها عرضه می شود؟

در سال ۱۳۳۲ و زمانی که اولین تاجران بزرگ پاکستانی به ایران سفر کردند و با چشیدن خورشت های سنتی ایرانی به وجد آمدند، کنجکاو شدند که راز این طعم ماندگار چیست؟ برای اقوام پاکستانی که به نوعی از نژادهای مشابه نژاد پارسی و با زبانهای کهن فارسی بودند، خوردن غذاهای خورشتی مورد عجیبی نبود البته با چاشنی کمی تندتر!

در همان سالها بود که آنها از طعم آلو موجود در غذاهایشان استقبال کردند و با علاقه بسیاری به سمت تجارت ارقام آلو خورشتی ایران تصمیم گرفتند. آنها رفته رفته با مهد آلو ایران یعنی استان خراسان و شهرستان نیشابور آشنا شدند. و تا به امسال هر ساله اولین مشتری تجارت ایران در آلو همین کشور پاکستان لقب گرفته است.

در سالهای اخیر بیشترین حجم صادرات آلویی شهرستان نیشابور در ارتباط با تجار پاکستانی انجام گرفته است. آنجایی که بسیاری از مردم پاکستان از آلو خشک های خورشتی لذیذ لذت می برند، بسیاری نیز می دانند که محصولات ایرانی را مصرف می کنند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با بازرگانی پارس فراور تماس بگیرید:
مصطفی رشیدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09105518198
شماره تلفن شرکت: 05137636812
آدرس کانال: parsfaravargp@
پست الکترونیکی: parsfaravargp@gmail.com
آدرس دفتر فروش: مشهد، خیابان خیام شمالی 40، مجتمع گل نرگس
آدرس کارخانه: کیلومتر 10 جاده مشهد نیشابور، شهرک صنعتی امام رضا

مطلب پیشنهادی

قیمت عمده آلو بخارا

قیمت عمده آلو بخارا نیشابور چند است؟

قیمت عمده آلو بخارا نیشابور که هر ساله بیشترین میزان آلو کشور را تولید میکند، …

دیدگاهتان را بنویسید

بازار آلو ایران